Czwarta wiosna z „Eleosem”

Wiosna jest symbolem odrodzenia, nowego życia, nowych planów oraz działań. Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego, wolontariusze Eleosu również w ostatnich miesiącach kontynuowali charytatywne działania w Domach Dziecka, rodzinach zastępczych oraz innych instytucjach niosących pomoc ludziom. Marzec jak i poprzednie miesiące był pracowity pod względem usług tłumaczeniowych, zarówno pisemnych jak i ustnych. Zorganizowaliśmy dla dzieci z Domu Dziecka warsztaty z tłumaczenia audiowizualnego. Pociechy miały okazję zapoznać się z różnymi rodzajami tłumaczeń multimedialnych, m.in. dubbingiem i napisami. Dzieciom zostały wyświetlone filmy z wykorzystaniem audiowizualnego portfolio studentów Wydziału Filologicznego. Część praktyczna, podczas której ochotnicy mieli okazję przetestować swoje umiejętności aktorskie w studiu telewizyjnym, była najciekawszym punktem przedsięwzięcia.

Kolejne warsztaty, które zorganizowaliśmy przy wsparciu Prawosławnego Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Łodzi, były ukierunkowane na rozwijanie zdolności manualnych u dzieci oraz kreatywności. Zabawa ta nie należy do łatwych, ponieważ wymaga koordynacji obu rąk oraz wzroku.  Samodzielne robienie biżuterii pomaga w rozwijaniu cierpliwości oraz wytrwałości, jest doskonałym zadaniem na kształcenie również umiejętności społecznych i emocjonalnych. Dzieci nawzajem robiły sobie biżuterie, dla swoich placówkowych, szkolnych przyjaciół, dla wolontariuszy oraz wychowawców z Domu Dziecka. Była to niezapomniana lekcja przyjaźni, empatii i zaufania. Po warsztatach obdarowaliśmy dzieci słodyczami, napojami, owocami, przygotowaliśmy wspólną kolację. Przy filiżance herbaty kontynuowaliśmy miłe i przyjazne rozmowy.

Wiosenne działania Eleosu w dużym stopniu były skupione na niesieniu pomocy rodzinom zastępczym, które w swoim domu przyjęły dzieci z Ukrainy. Zadbaliśmy o zakup rzeczy, których najbardziej potrzebowali w chwili przyjęcia dzieci: deska do prasowania, zestaw garnków, komplet talerzy, kosze na śmieci, koce itd. Dla tychże rodzin zastępczych oraz dla starszych ludzi w potrzebie niejednokrotnie pomogliśmy z zakupami produktów: sery, olej roślinny, herbata, owoce, groszek w puszce, przyprawy, soki itd. Każda z rodzin oraz ludzie w potrzebie otrzymali od Eleosu torbę z świątecznymi zakupami.

Ośrodek Miłosierdzia „Eleos” uczestniczył również w ogólnometropolitalnej akcji humanitarnej zbierania pieniędzy na rzecz ofiar w Turcji.  Ta obfitość pomocy była i jest możliwa dzięki Państwa dobrej woli i dobremu sercu. Z całego serca dziękujemy Państwu za każdomiesięczną cegiełkę, za wsparcie, bezinteresowność, za wrażliwość na potrzeby innych! Dzięki Wam spełniamy marzenia dzieci oraz pomagamy ludziom w potrzebie.

Dodaj komentarz