AKCJE ELEOSU w LISTOPADZIE

Listopad – złoty miesiąc otwierający wrota do zimy. Pierwsze opady śniegu, pierwsze mrozy, ale nadal złoto-brązowe odcienie drzew.

W tym złotym miesiącu z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego przedstawiciele „Eleos” przy wsparciu Bractwa Młodzieży Prawosławnej z wielkim entuzjazmem i zapałem kontynuowali charytatywne działania w Domach Dziecka oraz innych instytucjach niosących pomoc ludziom.

W dwóch Domach Dziecka, w których przebywają dzieci z Ukrainy, zorganizowaliśmy gry edukacyjne i kreatywne oraz zabawy „na wesoło”. Puzzle i układanki, zgadywanki i łamigłówki, noszenie na barana, wyścigi, karaoke, – czyli wszystko, co lubią robić dzieci😊. W tych chwilach króluje szczęście i radość. Patrząc na przeszczęśliwe dzieci, zastanawiamy się nad definicją „szczęścia”.

Jest to pojęcie bardzo względne. Każdy z nas widzi szczęście w czym innym. Z pewnością, jest to stan, który się wiąże z pozytywnymi emocjami, w tym radość…. Jadąc do dzieci my, wolontariusze, również przeżywamy emocje, uczucia – często bardzo mieszane. Każdy z nas zadaje sobie mnóstwo pytań: czy to, co zaplanowaliśmy, spodoba się dzieciom? Czy ich zainteresuje? Czy będą chociażby odrobinkę szczęśliwsze? Wracając z Domów Dziecka kierunek naszych myśli się zmienia…. Nie tylko my dajemy dzieciom ciepło, radość, spełniamy ich marzenia, ale również Pociechy zmieniają nas. Na lepsze.

W tym miesiącu wspieraliśmy również akcję poszukiwania rodzin zastępczych wśród Ukraińców dla ukraińskich dzieci. 

Listopad był pracowity pod względem pomocy ludziom starającym się o nostryfikację dyplomów. Pomogliśmy nie tylko w roli tłumacza, ale również w roli pośrednika-koordynatora.

Dla dzieci z Domu Dziecka nr 7 również w tym miesiącu podarowaliśmy ciepłe ubrania (bluzy, czapki, piżamy itd.).

Regularne obdarowywanie dzieci w Domach Dziecka słodyczami (pierniki, wafelki, ciastka, herbatniki, paluszki, biszkopty, krakersy, ciasteczka) i owocami stało się naszą tradycją. Ten miesiąc pod tym względem nie był wyjątkiem, również był bardzo „słodki” i „owocowy”😊.

Absolutnie bezinteresowna pomoc ludziom jest źródłem satysfakcji, radości, w końcu jest aktem dobroci. Właśnie pomoc innym jest światełkiem w tunelu; światełkiem, które daje nadzieje na lepsze jutro.

Z całego serca dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do akcji w tym miesiącu!

m. Zoja Kuca

Dodaj komentarz