Lato – kto go nie lubi? Eleos w akcji

Lato to najbardziej oczekiwana pora roku przez dzieci i większości dorosłych. Wakacje, wycieczki, wczasy! Beztroski czas, wyjątkowy zestaw niezapomnianych wrażeń! Kilka tygodni bez tornistra szkolnego, bez stresujących sprawdzianów i niezapowiedzianych kartkówek! 

Żeby czerpać przyjemność i radość ze słońca, pięknej pogody oraz pikników, należy odpowiednio do tego się przygotować.

W czerwcu wolontariusze Ośrodka „Eleos” kontynuowali akcje pomocy w Domach Dziecka. Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego Ośrodek Miłosierdzia „Eleos” zorganizował czerwcową akcję pt. „Wakacyjna rozkosz. Gotowi do grillowania!”. Akcja polegała na urządzeniu wraz z dziećmi bardziej domowego i przytulnego podwórka w Domu Dziecka nr 7. Zależało nam na tym, aby dzieci mogły się poczuć jak w prawdziwym domu: w piękną pogodę zrobić grilla, schronić się w altance lub pod parasolem przed piekącym słońcem. Pawilon ogrodowy oraz parasol przeciwsłoneczny są doskonałym miejscem na urządzenie imprezy urodzinowej, wypicie w dobrym towarzystwie filiżanki herbaty lub kawy, zjedzenie loda lub wypicie zimnej coli. Żeby spełnić to marzenie dzieci i zaspokoić ich potrzeby, Ośrodek „Eleos” kupił pawilon ogrodowy, parasol ogrodowy, dwa komplety mebli ogrodowych dla 6 i 8 osób oraz grill.

Nie zapomnieliśmy o tych najmłodszych Szkrabach, kupując dla nich bujaki drewniane z kocykami, kopułę wspinaczkową, piaskownicę, plandekę do piaskownicy oraz piasek. Radości nie było końca! Mały plac zabaw jak mrowisko wypełnił się Pociechami, które chciały koniecznie wypróbować swoje możliwości fizyczne na wspinaczce oraz możliwości plastyczne w piaskownicy.

Kolejna akcja czerwcowa pt. „Wygodnie i komfortowo” polegała na zapewnieniu dzieciom letniego obuwia, ubrań (bluzki, bluzeczki, koszulki, krótkie spodenki, spodniczki i sukienki) oraz nakrycia głowy.

W czerwcu również wspomogliśmy Domy Dziecka środkami higienicznymi i pielęgnacyjnymi oraz słodyczami (kakao, herbata, ciasteczka, ciastka, wafelki, batoniki, cukierki, żelki  itd.).

W tym miesiącu nasi wolontariusze również dokonywali tłumaczeń w Domach Dziecka przy ul. Drużynowej, ul. Aleksandrowskiej, ul. Przyszkole oraz na Arturówku, gdzie dla dzieci z Ukrainy został zorganizowany piknik.

Z całego serca dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do tej akcji!  Spełniajmy marzenia Dzieci! Tak niewiele potrzebują!

Zoja Kuca

Dodaj komentarz