Wrzesień z „Eleosem”

Jaki pierwszy wrzesień, taka będzie jesień” – mówi piękne polskie przysłowie. Pierwszy wrzesień to pierwszy dzień szkoły😊. Czy ten dzień lubią dzieci? Pewnie różnie. Ale z pewnością my wszyscy lubimy ten miesiąc za soczyste jabłka i gruszki, bujnie kwitnące wrzosy, za orzechy włoskie i laskowe, za przebarwione drzewa w parkach i lasach…

We wrześniu wolontariusze Ośrodka „Eleos” kontynuowali akcje pomocy w kilku miejscach w Łodzi. Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego przedstawiciele Bractwa Młodzieży Prawosławnej zorganizowali sprzątanie nowych lokali dla ukraińskich dzieci z Domów Dziecka. Młodzież z wielkim entuzjazmem i zapałem wzięła się do roboty. Wspólne wykonywanie pracy, ciche i głośne rozmowy, przerwy na kawę z ciasteczkiem…  Zwykły dom zmienia się w lśniący pałac, a ludzie, z którymi wykonywało się pracę, stają się Twoimi przyjaciółmi. Takie akcje mają mnóstwo zalet. 

Polski Dom Dziecka przed rozpoczęciem roku szkolnego wsparliśmy artykułami szkolnymi.

Regularne obdarowywanie dzieci w Domach Dziecka, zarówno te ukraińskie, jak i polskie, słodyczami, napojami, owocami stało się naszą tradycją. Więc i wrzesień nie był pod tym względem wyjątkiem.

 Wolontariusze Ośrodka „Eleos” w tym miesiącu świadczyli także usługi tłumaczeniowe w centrach wsparcia.

Bezinteresowna pomoc sprawia wiele radości i satysfakcji, daje nadzieję na lepsze jutro, lepszy świat. Świat, w którym zwycięża miłość do bliźniego.

Z całego serca dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do akcji w tym miesiącu!

Zoja Kuca

Dodaj komentarz