Święto Zmartwychwstania Pańskiego – ELEOS w akcji

Święto Zmartwychwstania Pańskiego to wyjątkowy moment zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Pascha zbliża ludzi, łączy ich potrzeby duchowe i bytowe (pomagamy sobie nawzajem). W tym roku na to Święto Paschy czekaliśmy w sposób szczególny.

Z powodu wojny na Ukrainie wokół nas znalazły się tysiące potrzebujących ludzi, którzy pozostali bez rodzin, domów, środków do utrzymania. Niesienie pomocy tym ludziom to szansa dla każdego z nas stać się lepszymi, szansa zatrzymać się chociażby na moment i zauważyć potrzeby bliźniego.

Dla dzieci Pascha to najwspanialsze Święto, które się kojarzy z tradycją odwiedzania chrześniaków przez matkę chrzęsną i ojca chrzestnego. W Święta Wielkanocne matka chrzęstna i ojciec chrzestny obdarowują swojego chrześniaka/swoją chrześnicę podarunkami. 

Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego Ośrodek Miłosierdzia „Eleos” zorganizował kilka akcji przedświątecznych skierowanych do dzieci z Domów Dziecka, Rodzin z Ukrainy oraz dzieci przebywających na Oddziale Onkologii. 

Spełnienie dziecięcych marzeń to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków dorosłych. Spełnione marzenia pozostają w pamięci na zawsze, szczególnie w sytuacji, kiedy dziecko traci rodziców. Obdarowaliśmy dzieci babkami wielkanocnymi, słodyczami, owocami, ubraniami. Zorganizowaliśmy również przedświąteczne warsztaty dekorowania styropianowych jajek, które sprawiły dzieciom nie tylko wielką radość, ale okazję nabycia nowych umiejętności. Rozpromienione twarze, uśmiechnięte oczy, chwila szczęścia…

W tym wyjątkowym w kalendarzu liturgicznym dniu Paschy Chrystusowej wyrażamy nieustanną wdzięczność wolontariuszom, którzy pełnili rolę tłumaczy w wielu punktach pomocy w Łodzi i zawsze są gotowi do dalszych działań na rzecz dzieci. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i bezinteresowność, za empatię, za troskę.  Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za wrażliwe serca, za pomoc i wsparcie!

Zoja Kuca

Dodaj komentarz