Jesienne akcje z „Eleosem”!

Złota jesień to niezwykła pora roku. Jej niezwykłość ukryta nie tylko w barwach zmieniającej się przyrody, ale również w ciszy i spokoju, w chwili zadumania oraz zatrzymania się po bujnych radościach lata.

Ta niezwykła pora między latem a zimą również inspiruje do działań oraz zmusza do refleksji. Każde niesienie dobra i pomocy, każde podejmowane w tym kierunku działania zapadają w pamięć i wywołują emocje. Wolontariusze Ośrodka Miłosierdzia „Eleos” organizowali pikniki, zabawy sportowe i edukacyjne w Domach Dziecka wiosną i latem. Nadeszła pora na tegoroczne jesienne pikniki – w kurtkach lub ciepłych bluzach, ale z niezapomnianą jesienną aurą, wypełnioną głośnym śmiechem, żartami, wspólnymi zabawami,  gorącymi kiełbaskami oraz stekami i żeberkami, mnóstwem owoców i warzyw… To wszystko w połączeniu z przyjazną atmosferą, życzliwymi ludźmi obok, nieschodzącym uśmiechem z twarzy dzieci składa się na definicję pojęcia szczęście.

Z błogosławieństwa Biskupa Łódzkiego i Poznańskiego Atanazego przedstawiciele „Eleos” przy wsparciu Bractwa Młodzieży Prawosławnej zorganizowali piknik w nowych lokalach dla ukraińskich dzieci z Domów Dziecka. Przedsięwzięcie zakończyliśmy wręczaniem dzieciom prezentów w postaci butów sportowych, o których tak marzyli. Wielkie uśmiechnięte oczy, brak tchu z wrażenia, słowa podziękowania oraz szczere uściski podsumowały jesienną akcję „Eleosu”. Obdarowaliśmy dzieci również grillem ogrodowym, który będzie dodatkową motywacją oraz dobrą okazją do powrotu do eventów pod gołym niebem😊.  

Dla dzieci z Domu Dziecka nr 7 podarowaliśmy ciepłe bluzy i swetry. Regularne obdarowywanie dzieci w Domach Dziecka, zarówno te ukraińskie, jak i polskie, słodyczami, napojami, owocami stało się już naszą tradycją.

Z całego serca dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do akcji w tym miesiącu! Bez Państwa pomocy nie bylibyśmy w stanie zorganizować dla dzieci tylu przedsięwzięć i akcji pomocy.

Zoja Kuca

Dodaj komentarz